UNDP

Om os

 

Kontakt

UNDP's nordiske kontor

   
Camilla Brückner
Direktør
camilla.bruckner@undp.org
+45 45 33 60 01
UNDP Danmark:
Marmorvej 51
2100 København
+45 45 33 60 00


Danmark

Zazie Schafer
Vicedirektør
zazie.schafer@undp.org
+45 23 83 20 50                                                
Henrik Fredborg Larsen
Leder af Afrika-Nordisk Partnerskabsinitiativ & Seniorrådgiver 
henrik.larsen@undp.org
+45 28 43 13 16
 
Michael Toft
Finans- og Administrationsansvarlig
michael.toft@undp.org
+45 45 33 60 10
Joe Hooper
Seniorrådgiver for forretningsmodeller
joe.hooper@undp.org
+1 917 690 6923
   
Mette Fjalland
Partnerskabsrådgiver
mette.fjalland@undp.org
+45 45 33 60 08
Stine Junge
Privatsektor ansvarlig
stine.junge@undp.org
+45 45 33 60 02
 
Erica Larsson
Finans- og Administrationsmedarbejder
erica.larsson@undp.org
+45 45 33 60 21
Edna Muratagic
Konsulent
edna.muratagic@undp.org
+45 45 33 60 23
 
Line Rønning
Praktikant 
line.ronning@undp.org
+45 42 65 39 57
Rawa Hadi
Praktikant 
rawa.hadi@undp.org
+45 45 33 50 00
 





Norge

Siri Stai
Konsulent
siri.stai@undp.org
+47 94 84 71 13
UNDP Norge:
Kongens gate 12
0153 Oslo
Besøg vores norske side


Sverige

Caroline Åberg
Kommunikation og Partnerskabsrådgiver
caroline.aberg@undp.org
+46 8 545 232 50
Albert Askeljung
Projekt Assistent
albert.askeljung@undp.org
+46 76 140 34 46
Carolina Given-Sjölander
Kommunikationsansvarlig
carolina.given.sjolander@undp.org
UNDP Sverige:
Norrsken House
Birger Jarlsgatan 57C
Stockholm, Sverige
Besøg vores svenske side


Finland

Matleena Siipola
Kommunikationsmedarbejder
matleena.siipola@undp.org
+46 358 40 151 88 06
Aleksi Blomqvist
Kommunikationspraktikant
aleksi.blomqvist@undp.org
Besøg vores finske side  UNDP Finland:
Marmorvej 51
2100 København
+46 70 0419106

 

 

UNDP Rundt om i verden